if_photoif_put_inmenu
ТОВ НВП УКРВЕРМІКУЛІТ
Зателефонуйте нам!
+38 (097) +38 (097) 225-79-64 Показати

Підвищення енергоефективності стін будинку

12 березня

Опір теплопередачі огороджувальних конструкцій нормується державними будівельними нормами ДБН-2.7-31: 2016. Норматив встановлює мінімальні вимоги до теплоізоляційними властивостями стін, перекриттів, дверей і світлопрозорих конструкцій будинку. Останнім часом ці норми переглядаються все частіше і пройде не так багато часу як вимоги щодо мінімального опору теплопередачі наблизяться до середньоєвропейського рівня. Наприклад, згідно з інформацією Європейської Асоціації виробників ізоляційних матеріалів EURIMA

мінімальний опір теплопередачі стінових конструкцій вимірюється в м2К / Вт, для Латвії - 4, для Литви - 5, для Швейцарії - 5, для Норвегії - 5,5. Ще в 2012 році Європейським парламентом була прийнята директива 2012 / 27EU щодо енергетичних характеристик будівель, де проголошено курс на підвищення класу енергоефективності нових і вже побудованих будівель. Тенденція, мабуть, всім зрозуміла. Тому, наскільки теплими повинні бути стіни сучасного будинку? Відповідь проста - настільки, щоб рахунки за спожиту енергію були мінімальними протягом усього періоду експлуатації. Саме цей фактор іноді стає вирішальним при виборі житла або об'єкта інвестування для європейських споживачів через дорожнечу енергоресурсів. Досягти мінімального рівня енергоспоживання можна, використовуючи інноваційні матеріали і контроль якості робіт на всіх етапах будівництва. Теплим буде будинок, побудований з енергоефективним блоків достатньої товщини. Не варто зводити стіни з важких матеріалів, а потім їх утеплювати нескінченним шаром утеплювача. Краще спроектувати будинок так, щоб основну роль в тепло збереження грала несуча стіна, а система утеплення була лише доповненням. На сьогоднішній день, на ринку є стінові керамічні або газобетонні блоки, що забезпечують опір теплопередачі на рівні діючих будівельних норм.

Але чи буде достатнім такий рівень енергозбереження для людей, які інвестують у майбутнє своє і своїх дітей? Очевидно, для того щоб будинок отримав високий клас енергоефективності, його фасадну частину слід доповнити системою утеплення, яка не лише дасть додаткове теплоопір стіни і зменшить енерговитрати на обігрів, але і захистить саму стіну від зовнішніх впливів і буде основою під декоративні шари. Питання тільки в тому, яку систему утеплення краще вибрати і на що звернути увагу. На сьогоднішній день на ринку представлені системи утеплення " мокрого типу на основі пінополістиролу і базальтової вати, системи навісного вентильованого фасаду і системи утеплення теплоізоляційними сумішами, кожна з яких має свої переваги і недоліки. Для енергоефективних блоків краще всього підійдуть матеріали з високою паропроникністю, щоб стіна мала можливість «дихати» і залишатися сухою протягом усього періоду експлуатації. В системі утеплення має бути відсутніми продування, яке буде виводити тепло з приміщення. Хоча сучасними будівельними нормами дозволено використання в якості утеплювача матеріалів груп горючості Г1 і Г2, для власної безпеки та безпеки своєї сім'ї краще вибирати негорючі матеріали як базальтова вата і теплоізоляційні суміші, які до того ж ще є повністю екологічним матеріалом. Ну і звичайно, найважливішим фактором при виборі системи утеплення є термін ефективної експлуатації або довговічність системи утеплення. Це гарантія того, що таке утеплення буде служити (економити тепло) протягом всього терміну з однаковою ефективністю і не потребуватиме ремонту.

Основною запорукою довготривалої та ефективної служби системи утеплення є контроль за правильністю і послідовністю виконання всіх етапів її монтажу. Навіть найкращий матеріал при безграмотному підході і недбалому виконанні не буде давати ніякої ефективності. Надійний результат може забезпечити сертифікована бригада від заводу виробника системи утеплення або зважений підхід при виборі виконавців робіт. Завжди необхідно звертати увагу на основу, на ній тримається вся система. Вона повинна бути без бруду і пилу, оброблена грунтовкою і що найголовніше - рівною. Нерівна поверхня не дозволить  приклеїти утеплювач всією площиною під гребінку. Значно збільшується витрата клею, монтаж утеплювача на «ляпухи» створює порожнечі під ним і ризики продувки і збору вологи у повітряних шарах. При великих нерівностях поверхні її попередньо штукатурять. Система утеплення теплоізоляційними сумішами не вимагає попереднього вирівнювання. При додатковому фиксувани утеплювача з роботодавцем дюбелів, слід звернути увагу, що для керамічних поризованих блоків потрібне спеціальне кріплення. Поверхню утеплювача повинна бути армованої якісної склосіткою для збереження цілісності декоративного шару. Паропроникні системи утеплення вимагають також паропроникливий фінішних покриттів.